Styczeń - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
20.01.2017 Choinka
19.01.2017 VI Międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek
Zespół dziewcząt z klas I – III w składzie: Martyna Bednarek, Wiktoria Karwowska, Anna Gawecka, Amelia Sakowicz, Kamila Więcko, Julia Zabielska przygotowany przez Jolantę Gabruś wziął udział w VI Międzyszkolnym konkursie kolęd i pastorałek dla uczniów klas I-III Świąteczne śpiewanie. Konkurs odbywał się w hali widowiskowo - sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Elku.
Organizatorem konkursu była w/w szkła, reprezentowana przez nauczycielki Małgorzatę Popielarz i Magdalenę Lubartowicz.
Celem konkursu była prezentacja świątecznych piosenek, kolęd
i pastorałek, promocja jej wykonawców i twórców, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zdolności autoprezentacji, przełamywanie lęku przed występami publicznymi.
Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: solistów  i zespołów.
Jury  powołane przez organizatorów (profesjonalni muzycy oraz nauczycie) oceniało dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, interpretację, intonację, ogólny wyraz artystyczny, a także teksty pod kątem przekazywanych treści.
Bardzo się cieszymy, że zespół reprezentujący Szkołę Podstawową im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach zajął III miejsce!
19.01.2017 Dzień Babci i Dziadka
  "Witajcie w naszej bajce..." Któż z nas nie lubi baśni? Do tego magicznego świata dzieciaki z punktu i oddziału przedszkolnego oraz
z klas I-III Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego
w Rękusach zaprosiły liczną grupę babć i dziadków, którzy odwiedzili naszą szkołę z okazji  ich święta. Uroczystość rozpoczęła się humorystyczną inscenizacją ,,Czerwonego Kapturka”, w której wilk zrezygnował ze zjedzenia babci i zdecydował się na dietę odchudzającą, bo czy wypada zjeść starowinkę w dniu jej święta? No jasne, że nie!. Mały Czerwony Kapturek stwierdził zaś, że :
,,Jest taka jedna Pani
co u mnie fory ma,
bo zawsze jest na luzie-
to właśnie Babcia ma.
Jest taki jeden Facio
przystojny jak James Bond-
to Dziadek mój kochany.
Nie znacie Go? To błąd."
I cóż było robić po takiej reklamie dziadków... . Przyszedł czas na życzenia, ciepłe słowa, własnoręcznie zrobione podarunki.
W niejednym oku zabłysła w tym momencie łza wzruszenia. Wnukowie zaprosili swoich gości na małe słodkie co nieco. A potem był czas na wspomnienia z dawnego dzieciństwa, uczenie  wnucząt dziania na szydełku. Wiele radości sprawiło gościom zadanie - rozpoznaj swój portret narysowany przez wnuka. Dziadkowie czytali dzieciom historię kota Filemona, rozpoczynając w ten sposób akcję ,,Dorośli, przyjaciele czytają dzieciom.”
Dziadkowie zadeklarowali, że chętnie będą odwiedzać naszą szkołę niekoniecznie od święta. Kto wie, może spotykamy się już wkrótce na warsztatach majsterkowania i robótek ręcznych w naszej szkole.
06.01.2017 Jasełka w kościele

 6 stycznia, dzięki  zaproszeniu  księdza proboszcza Jarosława Dąbrowskiego,  mieliśmy okazję wystawić nasze jasełka w kaplicy Parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku. Cieszymy się, że występy aktorskie i popisy wokalne naszych uczniów mogło podziwiać szersze grono. Mamy nadzieję, że nasz spektakl odegrany w Święto Trzech Króli na długo zapadnie w pamięci parafian.

Dobry początek Nowego Roku

 W pierwszym tygodniu po przerwie świątecznej dotarła do nas miła wiadomość, a szczególnie ucieszyła ona uczennicę klasy I Julię Zabielską. Nasza pierwszoklasistka została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Dzieciaki kochają zwierzaki” w kategorii klas pierwszych. Julka  na konkurs organizowany w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Nowej Wsi  Ełckiej wykonała pięknego lwa. Gratulujemy sukcesu małej miłośniczce zwierząt!
03.01.2016 Wycieczka
Uczniowie klas III, IV, V oraz VI, objęci międzynarodowym projektem „Dziecko jest całym światem”, we wtorek, 3 stycznia 2017 roku wyjechali na wycieczkę do Ełku.
Na początku pooglądali spektakl pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz
o dobrym wychowaniu”. W barwnych i rozśpiewanych perypetiach bohaterów, bez trudu mogli odnaleźć przygody, doświadczenia
i problemy, z jakimi spotykają się w swoim życiu. Mogli też zastanowić się, co to znaczy odpowiedzialność, jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń, czy też przypomnieć sobie zasady dobrego wychowania.
Po spektaklu podziwiali w kościele Najświętszego Serca Jezusowego szopkę bożonarodzeniową, która zbudowana została na wzór miasta Betlejem. Następnie udali się na miejskie lodowisko, gdzie doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach.
Wycieczkę zakończyła wizyta w pizzerni, gdzie zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń uczniowie wraz z opiekunkami, mogli zaspokoić swój głód.
Teraz dopytują, kiedy odbędzie się następna wycieczka.
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści