Październik - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
13.10.2016 Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów
W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego odbyła się uroczystość z okaxji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowania uczniów klasy pierwszej. Licznie zgromadzona publiczność-rodzice,pracownicy oraz zaproszeni goście - sekretarz Gminy Ełk Pan Tomasz Bronakowski, radny Pan Kazimierz Bratek z pewnością miło spędzili ten niezwykły dzień w szkole obserwując barwną inscenizację opartą na zmodyfikowanym tekście ,,Lokomotywy” Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów klasy I-III. Wszyscy pracownicy zostali zaproszeni przez uczniów prowadzących imprezę do pociągu-ekspresu do wiedzy, którym kierowała Pani Dyrektor Agnieszka Jaszkowska. Każdy
z nauczycieli czy pracownik administracji
i obsługi usłyszał humorystyczne życzenia. Samorząd Uczniowski przygotował jubilatom własnoręcznie wykonane magiczne ołówki, a dzieci z klas IV-VI piosenkę w niepowtarzalnym wykonaniu.
Podczas  podróży rękusowskim ekspresem  prawdziwym przebojem okazał się rap w wykonaniu małych aktorów, którzy z zapałem rytmicznie powtarzali refren:
,,Miła szkółko,z Rękus szkoło
tutaj zawsze jest wesoło!
My się pracy nie boimy,
bo do wiedzy się śpieszymy..”
Do podróży zostały zaproszone również pierwszaki, ale najpierw musiały zdać egzamin na ucznia Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. Zadanie to wykonały na szóstkę.
W obecności Sztandaru Szkoły  dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na ucznia przez Panią Dyrektor, która wręczyła małym żakom dyplomy. Teraz dzieci mogły wsiąść do pociągu nie byle jakiego, tylko rękusowskiego ekspresu do wiedzy. Uczniowie klasy II  obdarowali swoich młodszych kolegów drobnymi upominkami. Zaproszeni goście złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

Uroczystość przygotowały Panie: Ewa Czarosław-Kochanowicz i Anna Filutowska.
11.10.2016 Kościół w Bajtkowie zbudowali z LEGO
 11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłych zajęciach. Bezpłatne warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu Znam zabytki sakralne mojej gminy,  współfinansowanego przez gminę Ełk.  Zajęcia  zostały wzbogacone o prezentację multimedialną ,
w której zaprezentowane zostało gminne dziedzictwo architektury sakralnej. W trakcie spotkania zespoły uczniów, pod kierunkiem pana Mariusza Brzęckiego, budowały model  Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Bajtkowie. Jest to neogotycka świątynia, wybudowana w 1895 roku, która od 1989 roku widnieje w rejestrze zabytków. Do 1945 roku była to świątynia ewangelicka, po II wojnie światowej budynek stał się siedzibą polskiego kościoła rzymskokatolickiego.
01.10.2016 Działamy wspólnie
 1 października,  na placu tuż za budynkiem szkoły, uroczyście otwarta została altana, która służyć będzie jako miejsce spotkań społeczności lokalnej. Inicjatorką i organizatorką spotkania była pani Iwona Jakimyszyn, sołtys wsi Rękusy.
W uroczystości wzięli udział m.in. ks. Jarosław Dąbrowski, proboszcz parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Ełku, Krzysztof Bronakowski, sekretarz gminy Ełk oraz przedstawiciele Rady Gminy Ełk: Kazimierz Bratek oraz Robert Baltrusza. Mieszkańcy Rękus przygotowali poczęstunek, a pani sołtys zadbała, by najmłodsi uczestnicy spotkania spędzili czas wesoło i aktywnie.
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści