Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
"Punktem wyjścia wszystkich osiągnięć jest pragnienie."
Napoleon Hili
01.01.2020
  
 Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego „Weltsprachen Kinder”
zorganizowany został przed Wydawnictwo SYNAPSA i odbył się w Szkole Podstawowej im rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach, zgodnie z planowanym terminem w czwartek – 14.11.2019 r.W konkursie udział wziął jeden uczeń
z naszej szkoły –
Hubert Łukaszewicz – kl. VII. Test wiedzy składał się
z 18 pytań wielokrotnego wyboru, z których tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Sprawdzał on kompetencje rozumienia tekstu słuchanego, czytanego, jak również kompetencje leksykalno – gramatyczne.Wyniki konkursu zostały podane do wiadomości w dniu 1.01.2020r. Nasz uczeń napisał konkurs bezbłędnie i
zdobył 100 % możliwych punktów, tym samym osiągnął I miejsce w kwalifikacji ogólnopolskiej.
04.10.2019

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, pod hasłem „Dbam o zwierzęta!” .Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, która w ciekawy sposób przedstawi możliwości opieki nad zwierzętami leśnymi, domowymi pupilami, zwierzętami bezdomnymi czy też zwierzętami gospodarskimi oraz ukaże, jak należy dbać o zwierzęta.
Na konkurs napłynęło 214 prac, spośród których nagrodzono 44, w tym prace naszych uczniów.
Oto nagrodzeni:

-w kategorii kl. I-III- Weronika Smaługa i Dagmara Chrzanowska,
-w kategorii kl. IV-VI Patryk Karwowski i Franciszek Ladziński.

  Udział w konkursach to doskonała forma prezentacji siebie i swojej pasji, może być niepowtarzalną szansą rozwoju. Tym bardziej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
26.04.2019

  W piątek 26 kwietnia 2019 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Z kilkudziesięciu nadesłanych prac wybrano 9 najlepszych, w tym pracę Wiktorii Borkowskiej uczennicy klasy pierwszej z naszej szkoły.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że praca Wiktorii zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu konkursu.
 

13.10.18

Franek i "Kolorowe anioły"
Trzecia klasa pęka z dumy,
bo Franciszek się popisał,
II miejsce ma w powiecie,
za mistrzowską recytację
wiersza niełatwego wcale.
Oratorium oniemiało,
Słysząc Frania – mistrza  słowa.

Gratulacje Franciszkowi Ladzińskiemu laureatowi Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Anioły do mnie wysyłaj”.
27.10.2018

III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieżyz Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Elbląg, Ełk, Olsztyn – 27 października 2018 r.
 Na turnieju w Ełku, w kategorii klas V – VIII dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Katarzyna Przybylska zajęła czwarte miejsce w grupie dziewcząt, a Jakub Borkowski piąte w grupie chłopców. Dobrze zagrał także Radosław Wesołowski.
24.05.2018

 Podczas VI edycji Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej
w Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice:
- Amelia Sakowicz z klasy IV;
- Weronika Januszkiewicz z klasy V;
- Katarzyna Przybylska z klasy VII;
- Agata Wszeborowska z klasy VII.
Wszystkie występy były na wysokim poziomie, pełne emocji. Jednak na uznanie według Jury zasłużył występ Weroniki Januszkiewicz z klasy V, która otrzymała wyróżnienie w kategorii 10-12 lat.Gratulujemy !!!
23.05.2018

 Chętni uczniowie z klas VI – VII wzięli udział w konkursie pt. „Uczymy się eksperymentując”, którego organizatorem był  Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Ełku. Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Nowa Era. Celem przedsięwzięcia było:
– rozwijanie samodzielności, kreatywności i dociekliwości poznawczej uczniów oraz uczenia się przez zabawę,- popularyzowanie nauk przyrodniczych wśród młodych ludzi,
– wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad poszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach,
– doskonalenie umiejętności pracy w grupie, wzajemnej współpracy i pomocy.
Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu
o tematyce przyrodniczej a następnie nakręcenie amatorskiego filmu pokazującego przebieg eksperymentu. Do konkursu przystąpiły dwa dwuosobowe zespoły:
Weronika Szymańska i Jakub Borkowski z klasy VI, którzy sprawdzali doświadczalnie obecność napięcia powierzchniowego w cieczach;
– zespół z klasy VII  w składzie Emilia Arendt i Katarzyna Przybylska badał odczyn substancji, które można znaleźć w gospodarstwie domowym.
Praca Weroniki i Jakuba została doceniona przez komisję konkursową i nagrodzona wyróżnieniem. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 23 maja 2018 r, w siedzibie MODN w Ełku.
18.05.2018

Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem “Zdrowy Uśmiech”
  Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej
w Rękusach
chętnie biorą udział w różnych konkursach organizowanych zarówno na terenie naszej szkoły, jak i poza nią. Jest to dla nich sytuacja wywołująca ogromne emocje. Cieszą się z wygranych, bądź uczą się konstruktywnego radzenia sobie z  tymi mniej przyjemnymi emocjami, takimi jak rozczarowanie czy smutek. Pani Lucyna Sitkowska ze szkoły Podstawowej w Chełchach była pomysłodawczynią konkursu plastycznego pod hasłem „Zdrowy Uśmiech”. Miał on na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, ale przede wszystkim kształtowanie zachowań sprzyjających poprawie stanu zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy. Zadaniem dzieci było wykonanie wraz z rodzicem pracy plastycznej dowolną techniką.
W konkursie wzięli udział: Marysia Werner oraz Rafał Kozłowski wraz
z rodzicami. Wykonali oni piękne prace, które zostały bardzo wysoko ocenione przez jury konkursu. Marysia została laureatką konkursu, a Rafał zdobył wyróżnienie. Wspaniałe nagrody były niemałym zaskoczeniem dla naszych przedszkolaków. Wśród nich można wymienić: rejs statkiem dla całej rodziny o wartości 260 zł ufundowany przez Żeglugę Mazurską, kredki, ciastolina, kolorowanki, lornetka, peryskop, pluszaki. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że będzie to dla nich motywacją do brania udziału w kolejnych konkursach. Oby pamiętali na co dzień o myciu ząbków i zawsze cieszyli się zdrowym uśmiechem!
24.11.2017

Gminny Konkurs recytatorski
  Ola Pasławska oraz Marysia Werner wzięły udział w gminnym konkursie recytatorskim pt.: “Brzechwa w poezji dziecięcej”.Marysia zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom odwagi i życzymy dalszych sukcesów!!!
18.10.2017

  Patryk Karwowski uczeń klasy II po raz  pierwszy zdecydował się na wykonanie pracy na konkurs plastyczny organizowany przez Wojewódzką Komendę Policji. Mały artysta wykonał w szkole pracę w 3D na temat ,,Dbam o swoje bezpieczeństwo”.Gratulujemy! Patryk jest laureatem konkursu na szczeblu powiatowym!
11.10.2017

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym „Troszczę się o zwierzęta” organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Tym razem celem konkursu było pokazanie różnych form opieki nad zwierzętami.  Przedmiotem pracy mogły być więc zwierzęta  leśne, domowe, gospodarskie czy nawet bezdomne. Technika pracy była dowolna,
a dozwolony format to A4. Uczennica klasy VII Agata Wszeborowska znalazła się wśród ośmiu laureatów klas starszych. Agata wykonała bardzo ciekawą pracę techniką wydrapywania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Kontakt

Telefon: (87) 610 23 23

E-mail: rekusy@interia.pl


Created with WebSite X5
Szkoła Podstawowa
im. rtm. Witolda Pileckiego
w Rękusach
Rekusy 17
19 - 300 Ełk


Wróć do spisu treści