Nasze osiągnięcia 2017/18 - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
 24 maja 2018 roku odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej
w Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach.
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice:
- Amelia Sakowicz z klasy IV;
- Weronika Januszkiewicz z klasy V;
- Katarzyna Przybylska z klasy VII;
- Agata Wszeborowska z klasy VII;
Wszystkie występy były na wysokim poziomie, pełne emocji. Jednak na uznanie według Jury zasłużył występ Weroniki Januszkiewicz z klasy V, która otrzymała wyróżnienie w kategorii 10-12 lat.
Gratulujemy !!!
„Uczymy się eksperymentując”
 Chętni uczniowie z klas VI - VII wzięli udział w konkursie pt. „Uczymy się eksperymentując”, którego organizatorem był  Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Ełku. Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Nowa Era.
Celem przedsięwzięcia było:
- rozwijanie samodzielności, kreatywności i dociekliwości poznawczej uczniów oraz uczenia się przez zabawę,
- popularyzowanie nauk przyrodniczych wśród młodych ludzi,
- wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad poszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach,
- doskonalenie umiejętności pracy w grupie, wzajemnej współpracy i pomocy.
Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu o tematyce przyrodniczej a następnie nakręcenie amatorskiego filmu pokazującego przebieg eksperymentu.
Do konkursu przystąpiły dwa dwuosobowe zespoły:
- Weronika Szymańska i Jakub Borkowski z klasy VI, którzy sprawdzali doświadczalnie obecność napięcia powierzchniowego w cieczach;
- zespół z klasy VII  w składzie Emilia Arendt i Katarzyna Przybylska badał odczyn substancji, które można znaleźć w gospodarstwie domowym.
Praca Weroniki i Jakuba została doceniona przez komisję konkursową i nagrodzona wyróżnieniem. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 23 maja 2018 r, w siedzibie MODN w Ełku.
Pomyślny debiut Patryka.
 Patryk Karwowski uczeń klasy II po raz  pierwszy zdecydował się na wykonanie pracy plastycznej
w konkursie plastycznym organizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji. Mały artysta wykonał w szkole pracę w 3D na temat ,,Dbam o swoje bezpieczeństwo”.
Gratulujemy! Patryk jest laureatem konkursu na szczeblu powiatowym!

18.05.2018 Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Zdrowy Uśmiech"

 Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rękusach chętnie biorą udział w różnych konkursach organizowanych zarówno na terenie naszej szkoły, jak i poza nią. Jest to dla nich sytuacja wywołująca ogromne emocje. Cieszą się z wygranych, bądź uczą się konstruktywnego radzenia sobie z  tymi mniej przyjemnymi emocjami, takimi jak rozczarowanie czy smutek.
 Pani Lucyna Sitkowska ze szkoły Podstawowej w Chełchach była pomysłodawczynią konkursu plastycznego pod hasłem „Zdrowy Uśmiech”. Miał on na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, ale przede wszystkim kształtowanie zachowań sprzyjających poprawie stanu zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy. Zadaniem dzieci było wykonanie wraz z rodzicem pracy plastycznej dowolną techniką.
W konkursie wzięli udział: Marysia Werner oraz Rafał Kozłowski wraz z rodzicami. Wykonali oni piękne prace, które zostały bardzo wysoko ocenione przez jury konkursu. Marysia została laureatką konkursu, a Rafał zdobył wyróżnienie. Wspaniałe nagrody były niemałym zaskoczeniem dla naszych przedszkolaków. Wśród nich można wymienić: rejs statkiem dla całej rodziny
o wartości 260 zł ufundowany przez Żeglugę Mazurską, kredki, ciastolina, kolorowanki, lornetka, peryskop, pluszaki. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że będzie to dla nich motywacją do brania udziału w kolejnych konkursach. Oby pamiętali na co dzień o myciu ząbków i zawsze cieszyli się zdrowym uśmiechem!
24.11.2017 Gminny konkurs recytatorski
 Ola Pasławska oraz Marysia Werner wzięły udział w gminnym konkursie recytatorskim pt.: "Brzechwa w poezji dziecięcej".
Marysia zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom odwagi i życzymy dalszych sukcesów!!!
11.10.2017 Nasza uczennica laureatką konkursu plastycznego „Troszczę się o zwierzęta”
 Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym  „Troszczę się o zwierzęta” organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Tym razem celem konkursu było pokazanie różnych form opieki nad zwierzętami.  Przedmiotem pracy mogły być więc zwierzęta  leśne, domowe, gospodarskie czy nawet bezdomne. Technika pracy była dowolna, a dozwolony format to A4.
Uczennica klasy VII Agata Wszeborowska znalazła się wśród ośmiu laureatów klas starszych. Agata wykonała bardzo ciekawą pracę techniką wydrapywania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści