Marzec - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec

Wydarzenia > 2017/2018
15.03.18 Majsterkowanie - zajęcia wyjazdowe
 Dnia 15 marca 2018r. uczniowie klas I-III  wybrali się na wycieczkę do Castoramy w Ełku. Tam uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych  „Majsterkowo”, których ideą jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy oraz wychowawczyń wykonywały kukiełki Marzanny. Wszyscy  wspaniale poradzili sobie z zadaniem. Lekcja w „Majsterkowie” zakończyła się wyłonieniem zwycięzcy konkursu na najciekawszą kukiełkę. Laureatką została Dagmara Chrzanowska z kl. I. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Dzieci zabrały ze sobą również własnoręcznie wykonane kukiełki. To była emocjonująca i pouczająca wycieczka.
01.03.2018 Niezłomni, waleczni, najodważniejsi...
 W Szkole Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach marzec rozpoczął się bardzo uroczyście. Okazją ku temu były obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
- W tym dniu m.in. odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych - opowiada Marta Rózio, nauczycielka historii. - Uroczystość została przygotowana  przez uczniów klasy VII. Ważnym elementem spotkania był gościnny występ Julii, Justyny i Gabrysi, uczennic – harcerek ze Szkoły Podstawowej im. L. Kaczyńskiego w Chełchach.
W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły.
- Pośród wielu radosnych spotkań na forum szkoły jest również czas na spotkania pełne zadumy
i wspomnień – podsumowała uroczystość Agnieszka Jaszkowska, dyrektor szkoły, dziękując aktorom za występ. To jeden z tych dni w roku, kiedy w sposób szczególny upamiętniamy rtm. W. Pileckiego, patrona naszej szkoły - podkreśliła.
Uczniowie klas IV – VII wraz  z wychowawcami  przygotowali plakaty, które zostały  rozwieszone  na holu szkolnym. Młodzież zaprezentowała wybrane postaci spośród żołnierzy niezłomnych.  
W ten sposób przypomnieliśmy poświęcenie walczących z władzą socjalistyczną na ziemiach polskich
w okresie PRL-u. Poza tym, w ramach współpracy między szkołami i promowaniu postaci naszego patrona - rtm. W. Pileckiego, wypożyczyliśmy część zgromadzonych przez nas materiałów dotyczących patrona naszej placówki na wystawę organizowaną w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego