Listopad - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
08.11.2019 Narodowe Święto Niepodległości

 Co roku w listopadzie czcimy jedno z największych wydarzeń w historii naszej ojczyzny odzyskanie niepodległości. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo upragnioną wolność. Żeby Polska była Polską przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.
Mamy dziś szczęście żyć w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość. Stąd też 8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Delegacja uczniów ze starszych klas na czele z panią dyrektor Agnieszką Jaszkowską wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Stradunach. Młodsze klasy wystąpiły podczas uroczystego apelu w szkole. Dzieci, przygotowane przez swoje wychowawczynie, stanęły na wysokości zadania, pięknie wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki
o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki przy wsparciu swojej pani wdzięcznie zatańczyły kujawiaka.
Jesteśmy Polką i Polakiem rozbrzmiewały słowa piosenki. Po części artystycznej wszyscy udali się na miejsce pamięci
w pobliżu szkoły. Punktualnie o 11.11 został tam zaśpiewany hymn Polski tak, jak to miało miejsce w wielu szkołach w Polsce w ramach akcji MEN Szkoła, do hymnu!.
Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości pani Iwonie Jakimyszyn, sołtysowi wsi Rękusy oraz panu Tomaszowi Łoszczykowi ze Stowarzyszenia Braterstwo.

 
07.11.2019
 W czwartek 7 listopada, w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”, uczniowie klas I-III samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie.
Zanim zabraliśmy się do przygotowywania posiłku, dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat 12 zasad zdrowego odżywiania oraz odpowiedziały na pytanie „Dlaczego śniadanie jest ważnym posiłkiem w ciągu dnia?” Przypomnieliśmy również zasady właściwego zachowania przy stole.
Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie każdy uczeń przygotował kolorowe kanapki, które wyjątkowo smakowały. Dzieci potrafiły dzielić się produktami i działały wspólnie. Poznawały nowe smaki. Była herbatka z miodem
i owocowe przekąski. Samodzielne przygotowanie posiłku
z pewnością przyczyni się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych wśród naszych uczniów, a zdrowe śniadanie będzie na stole codziennie.
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści