Kwiecień - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
27.04.2017 Odkrywaliśmy tajemnice roślin
    
    
 W ramach projektu Ekopracownia- odkrywamy tajemnice roślin” uczniowie kl. I-III
i przedszkolaki odwiedziły Szkółkę drzew i krzewów ozdobnych Kozłowscy w Nowej Wsi Ełckiej.
Mimo, że tegoroczna wiosna nas nie rozpieszcza, to dzisiejszego dnia pogoda wyjątkowo nam dopisała. Dzięki gościnności pana Kozłowskiego, właściciela szkółki, uczniowie mogli uczestniczyć w żywej lekcji przyrody. Pod czujnym okiem pana ogrodnika dzieci zwiedziły szkółkę oraz poznały czynności związane z pracami ogrodniczymi. Oglądały małe sadzonki,  z których wyrosną kiedyś piękne drzewa i krzewy. Poznały fazy rozwoju drzew i krzewów – od nasionka do sadzonki. Zapoznały się z materiałem roślinnym od początkowego etapu (wysiewu, sadzonkowania) aż do momentu sprzedaży. Dowiedziały się jak wygląda proces wzrostu różnych roślin, jak należy je przesadzać, przechowywać i pielęgnować.  Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania ich. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody. Dzięki tej prawdziwej lekcji przyrody wzbogaciły swoją wiedzę na temat ochrony roślin oraz urządzania i pielęgnacji ogrodów. Na pamiątkę pobytu uczniowie zakupili rośliny ozdobne do posadzenia w swoich przydomowych ogródkach.
Serdecznie Dziękujemy panu Kozłowskiemu, właścicielowi Szkółki drzew i krzewów w Nowej Wsi Ełckiej oraz panu ogrodnikowi za profesjonalne i pouczające zajęcia oraz przemiłą atmosferę.
27.04.2017 W teatrze
    
 Dnia 27 kwietnia 2017 roku dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i kl. I-III wybrali się do Ełckiego Centrum Kultury w Ełku. Obejrzeli tam baśń muzyczną
pt. „W tajemniczej krainie krasnali”, czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trollu-szczerbolu, złej czarownicy-złośnicy i niedźwiadku miodojadku. Wyjątkową atrakcją spektaklu była różnorodność i bogactwo zdarzeń scenicznych, gra świateł i dźwięków. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody wcielających się w swoje role aktorów. Oglądając to niezwykłe i magiczne przedstawienie uczniowie bawili się wspaniale.
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści