Grudzień - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
22.12.16 Jasełka
W czwartek 22 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach zapanowała świąteczna atmosfera. To już wieloletnia tradycja, że spotykamy się na jasełkach
i wspólnym kolędowaniu z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Byli z nami:
ks. Jarosław Dąbrowsk proboszcz parafii p. w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku, ks. Wojciech Serowik, pani Iwona Jakimyszyn sołtys wsi Rękusy.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas wyzwalający chwilę refleksji, wzruszenia, a przede wszystkim radości. W ten nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy I-III, przedszkolaków oraz rodziców. Występ spotkał się z wielkim aplauzem publiczności.
W odpowiedzi na zaproszenie ks. proboszcza wystąpimy z naszym przedstawieniem jasełkowym
w kościele parafialnym w Ełku 6 stycznia 2017 r. w Święto Trzech Króli.
Serdeczne podziękowania dla muzyków Orkiestry Ełckiej i Grajewskiej pani Annie Werner i panu Emilowi Niedzielskiemu, którzy uświetnili wspólne kolędowanie pięknym akompaniamentem instrumentalnym.
20.12.16 "Mądry mały Polak przed szkodą"
W dniu 20 grudnia dzieci z klasy I i wychowania przedszkolnego uczestniczyły w warsztatowym spotkaniu z ratownikiem medycznym i ratownikami WOPR .Było To kolejne dzialanie szkoły
w ramach Ogólnopolskiego Konkursu ,,Na wszelki wypadek”.

Maluchy  z zaciekawieniem słuchały fachowych wypowiedzi ratowników oraz  wykazały się wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, urządzeń elektrycznych, w sytuacjach zagrożenia życia np. pożaru. Goście  uhonorowali zwycięzców   przeprowadzonego quizu drobnymi podarunkami. Nagrodą szczególną była prawdziwa czapka woprowca. Dzieciaki z zainteresowaniem  uczyły się praktycznie udzielać pierwszej pomocy. Poznawały sprzęt, jakim posługują się ratownicy podczas ratowania życia osobom poszkodowanym. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić,żeby zostać ratownikiem WOPR lub ratownikiem medycznym.
Nasze maluchy zaprosiły ratowników na kolejne spotkanie wiosną, by obejrzeć prawdziwą łódź ratunkową i sprawdzić, co zapamiętały z grudniowego spotkania.
11.12.2016 Konkurs poetycki
Pisanie wierszy może być świetną zabawą – nawet, gdy dotyczy spraw poważnych i trudnych. Udowodniła to uczennica klasy VI – Katarzyna Przybylska, która wzięła udział
w
Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Bezpiecznie i miło, by się lepiej
w szkole żyło” – organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5
w Ełku.
Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza na temat bezpieczeństwa, zdrowia i przyjaznych relacji osobowych w szkole. Kasia świetnie poradziła sobie z tym zadaniem i została wyróżniona przez jury.
GRATULUJEMY!!! I życzymy dalszych sukcesów w twórczości poetyckiej.
Pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
„(…) najważniejsze w życiu - to mieć odwagę porwać się na coś, na co nie jesteśmy gotowi. To straszna rada, poczujecie ucisk w żołądku, ale lepiej poznacie siebie. Albo nauczycie się robić rzeczy, o których nawet nie myśleliście, że moglibyście umieć, albo poznacie swoje ograniczenia”.  Marissa Mayer
08.12.2016 Wycieczka do Ełku
W czwartek 8 grudnia 2016 r. uczniowie kl. I-III ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach  wzięli udział w wycieczce szkolnej do Ełku.
Najpierw udaliśmy się do kina na film pt. „Wilczek w owczej skórze”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy młodego wilka Szary. który wcale nie chciał być następcą wodza stada. Wolał zabawy, tańce, wycie do księżyca i pościgi za owcami. Pewnego dnia za sprawą magii wilczek obudził się
w owczej skórze i musiał nauczyć się żyć wśród stada rozbrykanych owieczek. Okazało się, że kiedy nadeszło niebezpieczeństwo, pokazał swoją prawdziwą naturę. Stanął w obronie wełnianych przyjaciół. Uczniowie zapamiętali, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie oraz, że nie wolno nikogo oceniać pochopnie.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu okazała się sala zabaw „Tropiko”. Uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak: basen z tysiącem kulek, mini pojazdów, dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki oraz gier i zabaw interdyscyplinarnych. Każdy, kto szukał spokoju, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było pobawić się zabawkami. Zadowoleni
i lekko zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzimy kino i salę zabaw.

06.12.2016 Szlachetna paczka
W ten mikołajkowy czas postanowiliśmy również sprawić komuś radość. Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. Postanowiliśmy pomóc Żanecie, która wkrótce zostanie mamą.Samorząd Ucziowski zebrał niezbędne fudusze-445,20 zł. Rodzice pomogli dokonać zakupów. 06.12.2016r. Mikołaje z Rękus pakowali prezenty: łóżeczko dla malucha, wanienkę,pościel ,koce, ubranka, zabawki,kosmetyki.
10 grudnia rodzice i nauczyciele zawieżli 6 paczek do centrum akcji w Ełku.
Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość Żanecie. W przyszłym roku też będziemy pomagać.
05.12.2016 "Na wszelki wypadek"
 Dzieci z punku i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I biorą udział w ogólnopolskiej akcji prewencyjnej ,,Na Wszelki Wypadek”. Celem, jaki przyświeca organizatorom - Grupie Doradczej Prawno-Medycznej, jest podniesienie świadomości użytkowników ruchu drogowego,  a także zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania dzieci i dorosłych na co dzień.
W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego odbył się  etap szkolny ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Na Wszelki wypadek”. Dzieci przygotowały wiele prac wykonanych różnymi technikami, których tematem było bezpieczeństwo na drodze i na wodzie.
W dniu 05 grudnia 2016 roku komisja konkursowa  w składzie:
kom.Agata Jonik-KPP w Ełku, Agnieszka Jaszkowska- dyrektor szkoły, Elżbieta Napiórkowska- nauczyciel plastyki, techniki, j. angielskiego po burzliwej debacie wybrały 6 prac plastycznych dzieci, które wezmą udział w ogólnopolskim konkursie online.
Laureatami na poziomie szkoły zostali:
Julia Zabielska klasa I
Damian Karwowski klasa I
Artur Szumowski oddział przedszkolny
Bartosz Mróz oddział przedszkolny
Wiktoria Borkowska oddział przedszkolny
Magdalena Karwowska punkt przedszkolny
Wszystkie obecne dzieci otrzymały odblaski, a Julka z klasy I nagrodę specjalna ufundowaną przez KPP w Elku. Szóstka laureatów otrzymała także puzzle- upominki od Rady Rodziców szkoły.
Pani Komisarz Agata Jonik rozmawiała z dziećmi o ich  bezpiecznych zachowaniach w trudnych sytuacjach  życiowych. Była pod wrażeniem, podobnie jak pozostali członkowie jury, poziomu wiedzy dzieci o bezpieczeństwie.
Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Jaszkowska i nauczyciele składają podziękowania za pomoc Komendantowi KPP w Ełku Panu mł. insp. Pawłowi Szyperkowi  oraz Pani komisarz Agacie Jonik.


e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści