Grudzień - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
21.12.2018 Jasełka

17.12.2018 Wycieczka do Kętrzyna - w krainie bombek.
13.12.2018 Bombkowy recykling
 Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku ogłosiło konkurs na najciekawsze ozdoby choinkowe wykonane  z materiałów recyklingowych. Miał on na celu zwrócenie uwagi na fakt, iż nie wszystko musimy kupować, wiele rzeczy – np. ozdoby choinkowe, można wykonać własnoręcznie – co przynosi wiele satysfakcji i radości z wykonanej pracy. Na konkurs wpłynęło prawie dwieście prac, wyróżniono 29.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia. Wśród laureatów konkursu Bombkowy recykling znalazły się również uczennice naszej szkoły: Agata Rychcik i Wiktoria Borkowska z klasy pierwszej oraz Katarzyna Przybylska z ósmej. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności.
09.12.2018 Szlachetna paczka
 Już po raz trzeci  społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego  w Rękusach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy.  Celem jest dotarcie z bezpośrednią pomocą do rodzin potrzebujących. Wsparciem objęte są również osoby starsze
i samotne.
Nasz podopieczny  to starszy, samotny i chory na cukrzycę pan Zdzisław.
W ramach podjętych działań przedstawiciele szkolnego wolontariatu, zbierali  pieniądze wśród całej społeczności szkolnej, uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili artykuły spożywcze, środki czystości oraz drobne upominki. Wszystkie  rzeczy przyniesione oraz te zakupione z zebranych środków zostały spakowane, opisane i przekazane przez uczniów, rodziców i szkolnego koordynatora w niedzielę  9 grudnia do punktu zbiorczego w Ełku.
Szkoła otrzymała list gratulacyjny za udzieloną pomoc.
  
06.12.2018

 Mikołajkowy dzień upłynął uczniom Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach bardzo radośnie
i przyjemnie. Tradycyjnie, jak zawsze 6 grudnia, na korytarzach szkolnych dominował kolor czerwony. Można stwierdzić, że panowała niezwykła, wręcz magiczna, atmosfera. Stało się tak m.in. za sprawą dwóch magików, którzy odwiedzili szkołę w Rękusach, by pokazać społeczności szkolnej kilka niezwykłych sztuczek. Zainteresowanie dzieci, chęć asystowania wyjątkowym gościom, podczas wykonywania kolejnych zadań, oraz wszechobecna radość są dowodem na to, że to spotkanie na długo zostanie w pamięci jego uczestników. Tym bardziej, że maila z filmowym listem i specjalnym przesłaniem, skierowanym specjalnie do dzieci z miejscowej szkoły, wysłał sam ... święty Mikołaj. Dzieciaki, zwłaszcza te najmłodsze, nie kryły zaskoczenia. Towarzyszyła im odrobina niedowierzania, ogromna radość
i wszechobecne pytania: Jak to? Skąd Mikołaj miał nasze zdjęcia? To naprawdę On?
Społeczność szkolna również przygotowała kilka niespodzianek. Żywiołowy taniec "Czekolada", karaoke i występy przedszkolaków dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń. Ten fantastyczny dzień wprowadził całą społeczność szkolną, w niezwykły czas oczekiwania na nadejście najpiękniejszego, zdaniem większości, czasu w roku - Bożego Narodzenia.
Wróć do spisu treści