Grudzień - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
22.12.2017 Jasełka
„Dookoła od Aniołów biało jest i w dziecięcych oczach lśni świąteczny blask.”
 Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych
w naszej szkole. W tym roku to przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego postanowiły wszystkich wprowadzić
w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się przepięknie na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzała cała społeczność szkolna, Rodzice oraz zaproszeni goście: p. Barbara Ladzińska - dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Ełk, p. Dariusz Jurczykowski - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku, p. Iwona Jakimyszyn - Sołtys wsi Rękusy oraz księża z parafii Św. Tomasza Apostoła w Ełku. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie
i piękne wykonanie kolęd, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu recytatorskiego o tematyce świątecznej.
09.12.2017 Razem łatwiej dawać radość
 Kolejny raz społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego  w Rękusach wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach podejmowanych działań docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych. Wsparciem objęte są również osoby starsze i samotne.
- Nasza tegoroczna rodzina to starsze małżeństwo z Ełku - opowiada Marta Rózio, szkolna koordynatorka akcji.
- W ramach podjętych działań Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze wśród całej społeczności szkolnej, uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili artykuły spożywcze, środki czystości dla wybranej przez szkolnego koordynatora rodziny. Artykuły przyniesione oraz te zakupione
z zebranych środków zostały spakowane, opisane i przekazane w sobotę 9 grudnia do punktu zbiorczego w Ełku.
Szkoła otrzymała list gratulacyjny za udzieloną pomoc.
07.12.2017 Wycieczka
 Uczniowie klas I-V wybrali się do kina Planet Cinema w Ełku na film pt. ,,Pierwsza gwiazdka". Była to niezwykła opowieśćo Gwieździe Betlejemskiej i Świętej Rodzinie, widziana oczami zwierząt towarzyszących Maryi i Józefowi. Tematyka filmu wprowadziła nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Po seansie udaliśmy się z wizytą do Urzędu Gminy Ełk, gdzie spotkaliśmy się z panią Magdaleną Fuk, zastępcą Wójta Gminy Ełk oraz pracownikami. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek urzędu i zapoznać się z pracą urzędników. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.
06.12.2017 Mikołajki
 W tym roku 6 grudnia w naszej szkole przyjął wyjątkową formę. Z okazji Mikołajek uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pomagania bezdomnym zwierzętom. Zamiast oczekiwać na prezenty obdarowali prezentami podopiecznych domów opieki dla zwierząt i schroniska. Przedstawiciele ełckiego TOZ, którzy osobiście chcieli podziękować uczniom za zaangażowanie w akcję i serce okazane zwierzętom. Aby czas spędzony z gośćmi upłynął w miłej atmosferze dzieci przygotowały krótką część artystyczną, a Samorząd Uczniowski pod opieką pani Elżbiety Napiórkowskiej i Bogumiły Kraśko zadbał o odpowiedni wystrój holu szkolnego. W trakcie  spotkania odbyła się prelekcja i pokaz filmowy, który miał na celu:
- uświadomienie młodym ludziom, że zwierzęta,  tak jak człowiek odczuwają ból, cierpienie, głód, lęk, strach, radość;
- uwrażliwienie ludzi na potrzeby zwierząt,
- zachęcenie ludzi do ich adopcji.
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści