Czerwiec - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Przejdź do treści
13.06.2018 Niech wakacje będą bezpieczne
 13 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej w Rękusach odwiedzili asp. Artur Cuper oraz asp. sztab. Artur Milewski, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Przybyli wspólnie
z ratownikami Jednostki Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach. Goście opowiedzieli uczniom o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje, które zbliżają się wielkimi krokami. Przypomniane zostały m.in.  podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktach
z obcymi ludźmi, zabawach ze zwierzętami. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na potrzebę wzmożonej czujności względem nieznajomych, którzy chcą nas czymś częstować. Obecność ratowników WOPR sprawiła, że spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Była to także lekcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
11.06.2018 Dniu Dziecka, trwaj....
  Czy Międzynarodowy Dzień Dziecka można obchodzić tylko 1 czerwca? Otóż nie! W Szkole Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego obchody tego święta zostały przedłużone. Placówkę odwiedził Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk, który przywiózł dzieciom prezenty. Podarunki to efekt współpracy gminy Ełk z Caritas Diecezji Ełckiej, organizatora XIII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy.
08.06.2018 Jak nie czytam, jak czytam
  Piękna pogoda, wygodne miejsce na placu przed szkołą, troszkę cienia i książka to doskonałe warunki ku temu, by ... czytać.  8 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rękusach, wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi, włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.
- Akacja została poprzedzona prezentacją, podsumowującą Tydzień Dziedzictwa Narodowego, następnie wszyscy udali się na plac szkolny, aby w miłej atmosferze, na świeżym powietrzu, oddać się przyjemności czytania - opowiada Bogumiła Kraśko, polonistka. - W związku z obchodzoną
w tym roku 100 rocznicą odzyskania niepodległości, biorący udział w wydarzeniu, czytali książki polskich twórców.
  To już kolejny raz kiedy społeczność szkolna włączyła się w tę akcję.  Tym razem jednocześnie czytało 78 osób: uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, a nawet dziadkowie. Ubiegłoroczny rekord nie został pobity, ale dołożymy wszelkich starań, aby liczbę czytających w kolejnych latach zdecydowanie zwiększyć - zapewniają organizatorzy.
05.06.2018 XIV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny
Dnia 5 czerwca 2018 w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Data nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia obchodzone jest Święto Ochrony Środowiska.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół z terenu wiejskiego Gminy Ełk, Gminy Prostki i Gminy Stare Juchy. W konkursie udział wzięło 8 drużyn, które rywalizowały w 9 konkurencjach, które sprawdzały wiedzę uczestników, jak również umiejętności m.in. drużyny oznaczały pH roztworów, które można znaleźć w domowej kuchni, prezentowały pogodę dla regionu, w którym mieszkają, rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Drużyny przede wszystkim  musiały wykazać się umiejętnością współpracy w grupie oraz poradzić sobie z tremą podczas występu przed publicznością.
Pomysłodawcą konkurencji był Zespół Przyrodników Gminy Ełk, który działa od 2003 roku.
Zespół naszej szkoły w składzie Amelia Sakowicz, Hubert Łukaszewicz, Jakub Borkowski wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami. Liczba zgromadzonych punktów uplasowała ich na IV miejscu. Tylko jeden punkt przesądził, że  przegrali potyczkę o III miejsce. Zabrakło trochę szczęścia. Wierzymy, że nauka nie idzie w las i doświadczenie zdobyte podczas tegorocznej edycji przyniesie sukces w przyszłym roku szkolnym.
Organizatorzy konkursu gościli przedstawicieli firm, których działania pośrednio lub bezpośrednio mają wpływ na stan środowiska regionu, który zamieszkują dzieci i ich opiekunowie:
- p. Anna Iwaszko Wicestarosta Powiatu Ełckiego,
- p. Krzysztof Bronakowski Sekretarz Gminy Ełk,
- p. prof. dr hab. Henryk Tomaszewicz,
- p. Marek Przybysz  Główny Technolog Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku,
- p. Andrzej Zawadzki Inspektor do sp. BHP i PPOŻ  PWiK,
- p. Bartosz Detkiewicz Prezes Przedsiębiorstwa Eko-MAZURY,
- p. Daniel Kulig Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku,
- p. Jakub Knyżewski Referent do spraw promocji Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował Urząd Gminy Ełk, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku oraz prywatni sponsorzy.
e-mail: rekusy@interia.pl
Wróć do spisu treści